SHİMANO Service Center
mobil header sidebar buttonmobil header search button
Üretici : Brooks
B67 ve B67 S modelleri ilk kez 1927 kataloğunda yer alan B66 modelinin modern versiyonudur. Maksimum konfor sağlamaya yarayan sele borusunun mikro ayarı tek raylı şekilde tasarlanmıştır.B67 ve B67 S, ilk olarak 1927 kataloğunda yer alan B66 modellerinin modern versiyonlarıdır. Üstün konfor için klasik olarak yayılan B67 ve B67 S, modern mikro ayarlı sele borularına takmak için tek raylara sahiptir.
Malzeme ne olursa olsun, Brooks ürünleri güzel bir şekilde eskir ve kullanıcıya yıllarca kesintisiz kullanım sağlar. Bu nedenle,deri malzemeler bakım gerektirirler. Bakım ürünlerimiz, Brooks selenizin veya çantanızın harika görünmesini ve en iyi şekilde çalışmasını sağlamak için tasarlanmıştır.
Deri selenizi doğru ve en iyi şekilde korumak için gerekli olan iki temel görev vardır:
Eyer Gerginliği
Derinin Durumu
Deri doğal bir malzeme olduğundan ve her bir parça farklı tepki verdiğinden, kesin bir gösterge veremiyoruz, ancak bisiklet kullanım sıklığınıza bağlı olarak selenizi 6 ayda bir kontrol etmenizi öneririz. Ancak, lütfen selenize fazla işlem yapmayın, bu ona zarar verebilir.
Sele Gerginliği
Zamanla ve kullanımla, selenizdeki deri doğal olarak gevşer ve yavaş yavaş gerginliğini azaltır. Herhangi bir müdahale olmaksızın, deri sarkmaya ve şeklini kaybetmeye başlayacak, bu da konfor kaybına ve önemli metal bileşenlerde fazla oynamaya, daha kısa bir sele ömrü veya hatta çerçeve kırılmasına veya deriden perçinlerin kalkmasına neden olacaktır
Bu nedenle, derinin gerildiğini gösteren işaretleri bulmak için her 6 ayda bir selenizi dikkatli bir şekilde incelemek çok önemlidir.
Esneme:
Seleye yandan bakıldığında deride belirgin, derin sarkmalar
Avuç içi ile arkadaki deri üzerine bastırarak bulunan sele tertibatında hissedilebilen herhangi bir gevşeklik, esneklik (5 veya 6 mm'yi geçmemelidir)
Sele gerdirme işlemi:
Selenin önünden çalışın
Germe anahtarınızı kullanın
Germe pimi somununu ¼ veya ½ saat yönünde çevirin (90 ° veya 180 °)
Lütfen sadece somunun döndüğünden ve pimin kendisinin dönmediğinden emin olmak için dikkatlice izleyin.
Deri gibi doğal bir malzeme ile davranışta her zaman farklılıklar olacaktır, bu nedenle gerginliğin tam olarak ne kadar ayarlanacağını söylemek mümkün değildir. Ancak, gerginlik ayarı prosedürünü gözden kaçırmak iyi bir fikir değildir ve Brooks, bunun gözden kaçırıldığı ve derinin aşırı sıkıldığı durumlarda hem garantiyi hem de uzatılmış garanti taleplerini reddedecektir.
Selenin üzerinde üç nokta vardır ve bunlardan biri kapalıysa veya bu durumda gerilim yoksa, ağırlık dağılımı dengelenmeyecektir ve sele çerçevesindeki donanımın veya en yaygın olarak burun piminin kırılmasına neden olabilir. Seleyi germek için, somunu döndürdüğünüzde deriyi çekip uzatırken,sele burnunuzdan size bakacak şekilde anahtarı saat yönünde çevirin. Aşırı sıkma, çok fazla gerilime neden olabilir ve selenizin ömrünü kısaltabilir. Aşırı durumlarda, perçinlerinizden deriyi de çekebilir. Kısa dönüşler kullanın ve istenen gerginliği elde etmek için düzenli olarak kontrol edin. Cıvatayı döndürdüğünüzde burun pimi dönerse, döndürdüğünüzde pimi tutmak için anahtara ihtiyacınız olacaktır. Özel not: Islak bir seleyi germeyin.
Deri durumu
Herhangi bir deri ürün gibi, Brooks deriniz de kurur ve yaşla birlikte esnekliğini kaybeder. Bu nedenle, zaman zaman yeniden nemlendirmeniz ve yeniden beslemeniz gerekir. Bu, Brooks selenizde kullanmanız gereken tek deri bakımı ürünü Brooks Proofide dir.
Deriniz ilk kez aldığınız gibi, parlak ve harika görünmelidir. Öyle görünmüyorsa, üstüne ve altına Proofide kremi sürmeniz gerekmektedir. Doğal malzemelerin sihrini yerine getirmesi için yaklaşık 40-60 dakika dinlenmesine izin verin. Sonra fazla kremi cilalayın. Deriyi tekrar daha iyi hale getirmek için bunu birden fazla kez yapmanız gerekebileceğini lütfen unutmayın.Selenizi en azından 2-3 ayda bir ara sıra kontrol ediniz.
Deriye zarar verebileceğinden, Brooks selesine çok şiddetli yağmurlu havada uzun süre binilmemeli, doğrudan güneş ışığı veya ısı altında uzun süre saklanmamalıdır.Seleyi asla çok ıslakken sürmeyin. Bununla birlikte, ıslanırsa, doğal olarak hava ile kurumasına izin verdiğiniz sürece sele eski formuna geri dönecektir..
Çoğu metal zamanla paslanacaktır, bu yüzden lütfen bunu yapabilecek veya silerek kurutabilecek unsurlardan uzak tutun. Aynı şekilde donanım da paslanabilir, bu nedenle lütfen bisikletinizi nereye koyduğunuzu düşünün. Bakır perçinler de zamanla renk değiştirebilir, bu nedenle deriye herhangi bir şey bulaştırmamaya dikkat ederek dikkatlice cilalamanız gerekebilir. Düzenli kullanım bu ihtiyacı ortadan kaldırır.
Özellikler :
Uzunluk: 260mm
Genişlik: 205mm  
Yükseklik: 73mm
Teslimat Kapsamı 
1 adet Brooks B67 Sele 
1 adet Brooks Anahtar
Ağırlık :
BROOKS Sele B67  / 850 gram
Kullanım AlanıŞehir
- Tüm bisikletler, üretici veya distrübitör firma tarafından 2 yıl garanti kapsamındadır.
- Yedek parçalar, kullanımdan dolayı aşınma gösterdikleri için aşınan parçalar garantiye dahil değildir.
- Aksesuarlar, kullanıcı tarafından hasarlı olmamak kaydıyla garanti kapsamındadır. 

Servis noktaları için bize ulaşın. 

Tüm sorularınız için 
Mail ve tel no girilecek:

-Pazar günleri hariç, saat 12.00'ye kadar verilen siparişler ayın gün kargoya verilmektedir.
Benzer Ürünler
Yükleniyor...
body whatsapp icon